Mivel a tuniszi horgolású mintáknál a hurkok a tűn maradnak, különleges hosszúságú horgolótűt használunk. A minta tulajdonságai: jó tartású, viszont csak a színén használható.
Meghorgoljuk a szükség szerinti hosszúságú láncszemsort.
Első sor— oda: Az utolsó előtti láncszem felső szálába öltünk, ráhajtunk, a szálat áthúzzuk, a hurkot a tűn hagyjuk, leöltünk a következő láncszembe, ráhajtunk, áthúzzuk a szálat, és a hurkot a tűn hagyjuk, fgy haladunk végig a soron.
Első sor-vissza: Ráhajtunk, a tűn levő első szemet lehorgoljuk, ráhajtunk, a tűn levő 2 szemet lehorgoljuk. A továbbiakban már ráhajtunk, és mindig kettesével horgoljuk le a szemeket, míg az összes szemet lehorgoltuk.
Második sor— oda: 1 láncszemmel fordulunk, az első és második tuniszi pálca közötti hézagba öltünk, ráhajtunk, áthúzzuk a szálat és a hurkot a tűn hagyjuk, így haladunk a soron végig. Hogy a minta széle egyenletes legyen, a sor végén az utolsó pálca felső szálába még egyszer beleöltünk.
Második sor-vissza: Ráhajtunk, a tűn levő 1 hurkon áthúzzuk, ráhajtunk, a tűn levő 2 hurkon áthúzzuk a szálat. A továbbiakban ráhajtunk, és a tűn levő 2 hurkon áthúzzuk a szálat míg minden hurkot lehorgoltunk.
A második sort állandóan ismételjük.
A horgolás módja: mindenfajta fonalból, lazán horgoljuk.
Vasalása: nem vasalható, csak pamut-, cérna- és selyemszálból enyhén átgőzöljük.
2
Ha tetszik oszd meg barátaiddal
“Élőben” videó
http://koteshorgolas.com/tuniszi-horgolas.html
Nagyon tetszetős minta, amint megláttam, beleszerettem. A leírás olyan tökéletes, hogy első nekiugrásra azonnal sikerült meghorgolni. Köszönöm, hogy elérhetővé, láthatóvá tette ezt az egyszerű, ám csodaszép mintát. Gratulálok! Üdvözlettel: Margó