Gyakorlottabb hímzőknek ajánljuk. Ívelt minták! Levélminta alaphálóra.
Itt az alaphálót nagyon sűrűre készítjük, szinte már nem is lehet a találkozási pontokat pontosan meghatározni, de az arányosságra törekedni kell. Kb. 13-14 szálú az alapháló.Az 5. lépésig nagy figyelemmel hímezzük a sűrű alaphálót, és még az 5. lépésben egyenes varrással egy levélmintát is készítünk az ívbe a minta szerint, az ív szélétől kb. l milliméterre.
Ezután, a 6. lépésben, ollóval kivágjuk az alaphálót és a
7. lépésben cikcakk varrattal leszegjük a levél széleit.
A 8. ábra szerint 4 tartószálat kötünk át dupla varrással, majd
a 9. lépésben sima varrással legyezőmintát hímezünk a tartószálakra.
Ha elkészült, az egész levélformát és az ív szélét is körbeszegjük a szokásos módon. Ez a minta igen jól mutat, ha szélmintaként többet hímezünk egymás mellé.
A motívumokat bemutató mintarajzok után ismerkedjünk meg a kapcsolási, összedolgozási módokkal is a körök és az ívelt minták esetében. (Ezek a szélminták.) Bármelyik előzőleg bemutatott mintával el lehet készíteni. Az egyszerűség kedvéért mi mindig az alaphálóval kezdjük. Nem az a célunk, hogy azonnal az elején bonyolult mintákat mutassunk be, mert attól sokan már kezdetben elbátortalanodnának, és nem tanulnának meg hímezni.
Viszont ha az egyszerű minták sikerülnek, utána már a bonyolultabb is menni fog. Tehát végig maradunk az alapműveleteknél.
Egy hozzászólás a(z) 0ejegyzéshez